Vyhodnocení programu Podpory EtV 2007 na základních a středních školách

Etická výchova 2007

Vyhlášení výsledků programu Podpora etické výchovy na základních a středních školách proběhlo 22.října 2007 v prostorách Krajského úřadu v Pardubicích pod záštitou 1. náměstka hejtmana Romana Línka. Ohodnoceno bylo patnáct škol, které získaly finanční příspěvek. První místo 20 000 Kč, druhé místo 15 000 Kč a třetí místo 10 000 Kč.

výsledky

celý článek

fotografie

     22.10.2007     


   Konference Člověk a média - "Dobrá zpráva – žádná zpráva?"

Tento název 11. konference cyklu Člověk a média, která se konala 18. října 2007 v Centru Mariapoli v Praze – Vinoři, byl upřesněn otázkou: Je opravdu pozitivní zpráva mediálně „neprodejná“? Pozvání přijali dva zahraniční hosté, Maria Rosa Logozzo z Itálie a Jan Garvert z Německa, historik Michal Pehr a redaktor deníku Blesk František Štibor. Cyklus konferencí pořádá Hnutí fokoláre ve spolupráci s nadací Konrad-Adenauer-Stiftung, za podpory Nadačního fondu Josefa Luxe.

celý článek

     18.10.2007     


   Hudební podvečer Hemže 2007

Etická výchova 2006

Již sedmý koncert v průběhu uplynulých sedmi let uspořádal Nadační fond Josefa Luxe v neděli 14. října v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hemžích u Chocně. Navštívili jej nejen lidé z okruhu přátel rodiny Věry Luxové, ale mnoho osobností z veřejného života, jakými jsou biskup Královéhradecké diecéze mons. Josef Kainek, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, ministr vlády ČR Cyril Svoboda či Vladimír Mlynář.
Věra Luxová nezakrývala radost z příjemné atmosféry v příjemném společenství, které se na těchto koncertech vždy vytvoří: „Mám především radost z nádherné atmosféry, ke které přispěli mladí umělci Fantasy quartet, svým profesionálním hudebním vystoupením, ale cítila jsem, že se vytvořilo snad až rodinné společenství mezi přítomnými hosty, kteří se po koncertě nerozcházeli, ale přijali pozvání na malé pohoštění a přátelské posezení. Bylo to jak v rodině. A to je, myslím, velmi důležité, budovat přirozeným způsobem vzájemné vztahy a zakusit radost. Benefiční koncert byl malým poděkováním všem, kteří nadační fond jakýmkoliv způsobem podpořili a já si myslím, že ideály etiky a lidskosti, které stály u zrodu našeho fondu jsou a budou v naší společnosti vždy aktuální a má cenu pro ně pracovat.“ Výtěžek koncertu činil 13 345 Kč.

pozvánka

fotografie

     14.10.2007     


   Konference Člověk a média - "Mládež a média – otázka výchovy?"

Etická výchova 2006

Letošní jarní konference cyklu Člověk a média (www.clove-media.cz) se konala v Centru Mariapoli v Praze Vinoři 19. dubna. Byla jubilejní – desátá. Když se připravovala v roce 2002 první konference, nepočítalo se s jejím pokračováním. Ale účastníci tehdy k tomu pořadatele vyzvali. V roce 2003 začala spolupráce s nadací Konrad-Adenauer-Stiftung. Přednášející ze zahraničí, kteří na její pozvání přijíždějí, jsou velkým přínosem. A právě 19. dubna se připomínalo 40. výročí úmrtí politika, jehož jméno nadace nese.

celý článek

fotografie

     19.4.2007        


Tyto stránky jsou sponzorovány firmou Active 24

Active 24